Start wszystkich biegów

 

https://goo.gl/photos/AcL815Bc22yeFFax8

 

 


Strona: Aktualne

Upalny XI RADOMSKI MARATON TRZEŹWOŚCI… (podsumowanie)

Upalny XI RADOMSKI MARATON TRZEŹWOŚCI… (podsumowanie)
4 września odbyła się kolejna -już XI – edycja Radomskiego Maratonu Trzeźwości. XI edycja, ale jakże różna od poprzednich, rozgrywanych dotychczas wokół zalewu Borki w Radomiu. Organizatorzy – Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” – podjęli nowe wyzwanie, maraton w puszczy. Biegi crossowe w lasach, w terenach górskich są ostatnio bardzo popularne, lecz ich oprawa, wyposażenie techniczne bywają z reguły uproszczona w stosunku do biegów ulicznych. My wytyczyliśmy dwie – dokładnie odmierzone trasy – 10 kilometrów i pętlę o długości 21,097 metrów, dla rozegrania półmaratonu i maratonu. Każdy kilometr został w terenie dokładnie oznaczony. W rozstawie około 4 kilometrów usytuowane zostały punkty odżywcze, będące jednocześnie punktami odświeżania. Organizacja tych punktów stanowiła nie lada wysiłek z uwagi na trudny, miejscami mocno piaszczysty dojazd. Upał jaki panował w dniu rozgrywania imprezy był doskonałym sprawdzianem właściwego zaopatrzenia w wodę i napoje energetyczne. Nie zabrakło ich nikomu.

Niełatwe wielogodzinne zadanie mieli do wykonania wolontariusze – nasze rodziny, przyjaciele, strażacy z OSP Jastrzębia, wolontariat z Gimnazjum w Jastrzębi. To było w terenie – a na miejscu również niełatwe zadania, wynikające głównie ze skromnych możliwości lokalowych i sanitarnych małej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Dzięki uprzejmości Dowódcy 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego – płk dypl. pil. Jana Skowronia – zorganizowaliśmy terenową umywalnię pod wojskowymi namiotami. Policjanci z Wydziału Ruchu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wspólnie ze strażakami z OSP Jastrzębia sprawnie i skutecznie zadbali o nasze bezpieczeństwo i porządek na parkingach. Szereg drobnych, ale jakże istotnych naszych potrzeb pomagali nam rozwiązywać błyskawicznie i z wielkim zaangażowaniem – wójt Gminy Jastrzębia pani Elżbieta Zasada, przewodniczący Rady Gminy pan Józef Tomalski, dyrektorka szkoły w Kozłowie wraz z nauczycielami, pani Małgorzata Zych.

Tym przydługim wstępem chciałem przybliżyć trudy organizacyjne jakie napotkaliśmy – ale można wiele pisać, ale tak naprawdę to jest chyba temat na odrębną relację. Jedno mogę z całą stanowczością stwierdzić – warto było. Warto było pokazać jak piękne, mimo że trudne może być bieganie w terenie leśnym, jaką radość mogliśmy sprawić mieszkańcom Kozłowa, Dąbrowy Kozłowskiej, Stoków.
Frekwencja, jak na debiut miejsca i terminu imprezy, mimo wielu wcześniejszych obaw, była idealnie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Skuteczne okazały się nasze oferty promocyjne, oraz zaproszenie po raz pierwszy do wspólnej zabawy miłośników Nordic Walkingu.

Wszystkie 3 dystanse ukończyło 351 biegaczy, oraz grupa piechurów z kijkami.
Dla zawodników i piechurów przygotowaliśmy okazjonalne medale, odpowiednio różne dla każdego dystansu, podobnie zróżnicowane były koszulki i numery startowe.
Trasa i panująca pogoda nie sprzyjały uzyskiwaniu życiowych wyników, te uzyskujemy w biegach ulicznych.
W biegu głównym na dystansie maratonu i poza nagrodami regulaminowymi, pojadą z nami na wiosenny maraton zagraniczny tegoroczni zwycięzcy – reprezentujący Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” – Karolina Waśniewska wśród kobiet i Maciej Dworak wśród mężczyzn.

A po biegu, jak zawsze panowała koleżeńska,niemalże rodzinna atmosfera, przy muzyce orkiestry dętej Gminy Jastrzębia, pysznym makaronie, chlebku ze smalcem i ogórkami.. Wszyscy, którzy kończyli bieg byli niezwykle wyczerpani, lecz po łagodzącym zmęczone mięśnie masażu, jaki wykonywali niestrudzeni wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, pod fachową opieką pani mgr Agnieszki Sajór, już po chwili umawiali się na kolejne zawody. Takie jest to nasze bieganie !
XI Radomski Maraton Trzeźwości, to jedyna w kraju rozgrywana na dystansie maratonu impreza z przesłaniem propagującym trzeźwy styl życia, który dla wielu uczestników stanowił istotny bodziec do ustawienia się na linii startu i zmierzenia się z tym królewskim dystansem.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy – biegaczom, kibicom, wolontariuszom, służbom porządkowym, władzom Gminy Jastrzębia, sponsorom, partnerom, patronom medialnym serdecznie dziękujemy.
Ze sportowym pozdrowieniem – Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”

11-rmt-podsumowanie


Strona: Aktualne

WYNIKI XI R.M.T.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XI Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Prezentowane tu dla wszystkich biegów – Maratonu, Półmaratonu i Biegu 10KM.
https://sportmaniacs.com/pl/races/xi-rmt
Do pobrania jako pliki pdf:
MARATON: WYNIKI MARATONU
PÓŁMARATON: WYNIKI PÓŁMARATONU
10km: WYNIKI BIEGU 10KM


Strona: Aktualne

To już za 10 dni!

DACIE RADĘ – BIEGACZE ZAPRASZAJĄ DO PUSZCZY !
Tegoroczny Radomski Maraton Trzeźwości, odbędzie się 4 września, a więc już za kilka dni i zapowiada się niezwykle ciekawie.
Zmieniony – termin, oraz lokalizacja powinny zachęcić wszystkich aktywnych mieszkańców ziemi radomskiej do wzięcia udziału w tej imprezie.
Zachęcamy do startu na wybranym dystansie – 10 kilometrów, półmaratonie, lub maratonie.
Trasy wszystkich biegów poprowadzono pięknymi terenami Puszczy Kozienickiej.
Polecamy szczególnie udział w biegu na dystansie 10 kilometrów, dla którego przedłużamy do końca sierpnia promocyjną opłatę startową. Wystarczy dokonać zgłoszenia na stronie biegiemradom.pl i wpłacić 20 złotych na k-to Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” – BGŻ O/Radom – 46 2030 0045 1110 0000 0235 7250.
Zapraszamy również do pokonania tej najkrótszej z tras – osoby uprawiające marsze z kijkami!
Możecie zgłaszać się mailowo na – biegiemradom@wp.pl – podając nazwisko i imię , wiek i dopisek „Nordic Walking”. Nie wnosicie żadnej opłaty startowej!
Dla uczestników marszu na dystansie 10 kilometrów mamy 2 godzinny limit czasowy, a więc bez obaw – dacie radę!!!
Na mecie z pewnością, będziecie oklaskiwani nie mniej gorąco jak biegacze. Przygotujemy również dla Was poczęstunek, a także szereg niespodzianek.
Tradycyjnie już – pierwszym, którzy zameldują się na mecie maratonu – zawodniczce i zawodnikowi ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” poza nagrodami regulaminowymi, fundujemy wyjazd na wiosenny maraton zagraniczny.
Całą imprezę będą uświetniały występy lokalnych zespołów z gminy Jastrzębia – będącej gospodarzem zawodów. Należy w tym miejscu podkreślić duże zaangażowanie i wsparcie jakiego udzielają nam – wójt gminy Jastrzębia, pani Elżbieta Zasada, oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie pani Małgorzata Zych.
Czekamy na Was w niedzielę od godziny 8.00 w biurze zawodów, które będzie mieściło się w szkole w Kozłowie, a o g. 11.00 ruszamy na trasy.
Tadeusz Kraska – prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”

ZAPISY: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2086
REGULAMIN: http://biegiemradom.pl/wp-content/uploads/2016/03/XI-RMT-Regulamin-2.pdf
TRASA: http://biegiemradom.pl/?p=2631

do-maratonu-trzezwosci-radom-pozostalo


Strona: Aktualne